X

Wypełnij formularz by otrzymać kupon


Oświadczam, że zapoznałem/am się i akceptuję treść regulaminu klubu oraz wyrażam, zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Trenerindywidualny.pl Sp. Z o.o. ul Ciszewskiego 15 w Warszawie, celem realizacji umowy w zakresie świadczenia usług przez klub.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Trenerindywidualny.pl Sp.z o.o. w Warszawie w celach marketingowych.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mailowy informacji handlowych wysyłanych przez Trenerindywidualny.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w imieniu spółki, bądź na zlecenie jej partnerów biznesowych.

Zagadnienie suplementacji w sporcie- wstęp.


Pod pojęciem suplementu kryją się składniki żywności, substancje dodatkowe, gotowe produkty spożywczeoraz tabletki, kapsułki, proszki lub płyny, których spożycie, ma stanowić uzupełnienie codziennej diety i  przynosić dodatkowe korzyści zdrowotne. Suplementy dostarczają w skoncentrowanej formie składniki odżywcze lub inne substancje o działaniu żywieniowym lub fizjologicznym.

Suplementy diety zawierają składniki lub substancje występujące powszechnie w żywności. Mogą to być witaminy, minerały, białko, węglowodany, a także inne składniki nie pełniące bezpośredniej funkcji energetycznej czy odżywczej, jak różnego rodzaju wyciągi roślinne czy też substancje usprawniające określone funkcje metaboliczne (np. karnityna, kreatyna, itp.).   W okresie intensywnych treningów niewątpliwie wyraźnie wzrasta zapotrzebowanie organizmu na energię oraz różnego rodzaju substancje odżywcze. W takiej sytuacji jeżeli nie jest możliwe pokrycie zapotrzebowania, a tym bardziej wytworzenie dodatniego bilansu energetycznego (np. w  trakcie budowania masy ciała) bez uniemożliwiającego efektywne treningi obciążenia przewodu pokarmowego, zaleca się uzupełnianie diety  specjalnymi odżywkami.  Suplementy, stosowane w formie niewielkich, ale silnie skoncentrowanych przekąsek pozwalają dostarczyć najważniejsze składniki pokarmowe niezbędne dla pokrycia zwiększonego zapotrzebowania energetyczno-odżywczego. Środki te umożliwiają nie tylko ogólne dożywienie organizmu, ale także szybką i skuteczną regenerację.

Plusem odżywek jest fakt iż w przeciwieństwie do normalnego pożywienia, są bardzo szybko trawione i wchłaniane w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu w krótkim czasie regenerują organizm i przywracają w nim fizjologiczną homeostazę. Jednak ich stosowanie zawsze powinno być konsultowane z lekarzem medycyny sportowej. Przede wszystkim ze względu na hiperdawki różnych składników witaminowo-mineralnych oraz interakcje pomiędzy poszczególnymi składnikami różnych preparatów.
 

UMÓW SIĘ NA PIERWSZY, DARMOWY TRENING PERSONALNY

+
ogólnorozwojowy sylwetkowy
rehabilitacyjny po kontuzji motoryczny
pod kątem innego sportu
nasz karnet karta MultiSport
fitprofit ok system sam trening z wejściem
Zapoznałem się i akceptuję regulamin treningów personalnych.