X

Wypełnij formularz by otrzymać kupon


Oświadczam, że zapoznałem/am się i akceptuję treść regulaminu klubu oraz wyrażam, zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Trenerindywidualny.pl Sp. Z o.o. ul Ciszewskiego 15 w Warszawie, celem realizacji umowy w zakresie świadczenia usług przez klub.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Trenerindywidualny.pl Sp.z o.o. w Warszawie w celach marketingowych.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mailowy informacji handlowych wysyłanych przez Trenerindywidualny.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w imieniu spółki, bądź na zlecenie jej partnerów biznesowych.

Kreatyna i beta-alanina – turbo doładowanie.


Nie jest żadną tajemnicą, że kreatyna jest jednym z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych suplementów anabolicznych oraz antykatabolicznych stosowanych przez sportowców oraz osoby uprawiające sport amatorsko. Pomaga ona w rozwijaniu siły mięśniowej, wydatnie wspomaga wytrzymałość siłową, przyspiesza przyrost beztłuszczowej masy ciała oraz regenerację powysiłkową.

Beta-alanina zwiększa przede wszystkim eksplozywną moc mięśni, pozwala na szybkie przybranie masy mięśniowej, wzmaga anaerobową wytrzymałość mięśniową, podnosi wydajność ćwiczeń (przez co można trenować dłużej i ciężej) oraz zwiększa wydolność aerobową. Jeżeli stosowaliście już beta-alaninę, poznaliście pewnie charakterystyczne mrowienie skóry. Jest to jeden ze skutków ubocznych, który pobudza nas w czasie treningu. Substancja to dodatkowo wpływa na lepsze doprowadzenie substancji odżywczych oraz tlenu poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych.

Mimo pozornie podobnych właściwości tych dwóch suplementów, bardzo korzystne jest ich jednoczesne stosowanie. Beta-alanina nie zastępuje kreatyny, oba te związki potęgują swoje działanie. Połączenie to jest skuteczne dla sportowców dyscyplin siłowych, wytrzymałościowo-siłowych oraz szybkościowo-siłowych.

J. Hoffman i N.Ratamess przeprowadzili badanie na grupie zawodników futbolu amerykańskiego. Zawodnicy zostali podzieleni na trzy grupy: pierwsza z nich otrzymywała beta-alaninę - 3g dziennie oraz kreatynę - 10g dziennie, druga kreatynę - 10g dziennie, trzecia placebo w postaci 10g dekstrozy na dzień. Najlepsze wyniki uzyskała grupa pierwsza, w której odnotowano największy przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej (FFT), podczas gdy poziom tkanki tłuszczowej (FAT) zmniejszył się o 1,2%. Pierwsza i druga grupa w porównaniu do „grupy z placebo” odnotowała wzrost siły mięśniowej.

Podsumowując; beta-alanina działa jako skuteczny agonista kreatyny. Mieszanka tych suplementów przyczynia się do rozwoju wytrzymałości, siły oraz maksymalizuje przyrost tkanki mięśniowej bez jednoczesnego zwiększenia zawartości tkanki tłuszczowej. Jeżeli planujesz dołączyć do swojej suplementacji cykl kreatynowy, dołącz do niego również beta-alaninę. Jest to świetna alternatywa dla drogich zestawów przed treningowych.

UMÓW SIĘ NA PIERWSZY, DARMOWY TRENING PERSONALNY

+
ogólnorozwojowy sylwetkowy
rehabilitacyjny po kontuzji motoryczny
pod kątem innego sportu
nasz karnet karta MultiSport
fitprofit ok system sam trening z wejściem
Zapoznałem się i akceptuję regulamin treningów personalnych.