X

Wypełnij formularz by otrzymać kupon


Oświadczam, że zapoznałem/am się i akceptuję treść regulaminu klubu oraz wyrażam, zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Trenerindywidualny.pl Sp. Z o.o. ul Ciszewskiego 15 w Warszawie, celem realizacji umowy w zakresie świadczenia usług przez klub.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Trenerindywidualny.pl Sp.z o.o. w Warszawie w celach marketingowych.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mailowy informacji handlowych wysyłanych przez Trenerindywidualny.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w imieniu spółki, bądź na zlecenie jej partnerów biznesowych.

PRICE.


W leczeniu urazów tkanek miękkich najważniejsze są 24h bezpośrednio po urazie. Uszkodzeniu tkanek miękkich prawie zawsze towarzyszy uszkodzenie naczyń krwionośnych na skutek czego krew, która gromadzi się okolicy uszkodzonego miejsca i naciska na sąsiednie obszary. Taka sytuacja wywołuje wtórne uszkodzenie z powodu niedotlenienia i zwiększa rozległość urazu. Wynika z tego, że każde działanie powinno być sfokusowane na zmniejszenie krwawienia w rejonie urazu.

Najskuteczniejszym sposobem postępowania określa się metodę PRICE.

  • P - protection - ochrona
  • R- rest-odpoczynek
  • I-  ice-schładzanie
  • C- compression-ucisk
  • E- elevation-uniesienie
Protection - bezpośrednio po urazie powinno się odpowiednio zabezpieczyć uszkodzony obszar ciała np. za pomocą szyn, bandaży czy stabilizatorów.
 
Odpoczynek
 – po urazie powinno się zaprzestać aktywności fizycznej by zmniejszyć krwawienie i obrzęk.

Lód
– używa się go bezpośrednio po urazie, przede wszystkim w celu obniżenia metabolizmu tkanek. Zimno stosuje się także w dalszych fazach leczenia uszkodzeń i wówczas stanowi ono środek fizjoterapeutyczny. Najbardziej efektywne są 10 minutowe okłady z lodu co godzinę.

Ucisk
-  wywierany bandażem zmniejsza krwawienie i minimalizuje obrzęk. Bandażowanie powinno być mocne ale nie powinno wywoływać bólu i należy je rozpocząć dystalnie od miejsca krwawienia, tak sposób aby każda kolejna wierzchnia warstwa przykrywała do połowy warstwę poprzednią.

Uniesienie
– uszkodzonej części ciała zmniejsza ciśnienie hydrostatyczne i ogranicza gromadzenie się płynu śródmiąższowego. Uniesienie kończyny górnej można uzyskać stosując np. szynę, natomiast kończynę dolną można ułożyć na krześle, poduszce powyżej poziomu miednicy.

UMÓW SIĘ NA PIERWSZY, DARMOWY TRENING PERSONALNY

+
ogólnorozwojowy sylwetkowy
rehabilitacyjny po kontuzji motoryczny
pod kątem innego sportu
nasz karnet karta MultiSport
fitprofit ok system sam trening z wejściem
Zapoznałem się i akceptuję regulamin treningów personalnych.