X

Wypełnij formularz by otrzymać kupon


Oświadczam, że zapoznałem/am się i akceptuję treść regulaminu klubu oraz wyrażam, zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Trenerindywidualny.pl Sp. Z o.o. ul Ciszewskiego 15 w Warszawie, celem realizacji umowy w zakresie świadczenia usług przez klub.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Trenerindywidualny.pl Sp.z o.o. w Warszawie w celach marketingowych.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mailowy informacji handlowych wysyłanych przez Trenerindywidualny.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w imieniu spółki, bądź na zlecenie jej partnerów biznesowych.

Cylinder mięśniowy - stabilizacja lokalna.

cylinder mięśniowy
Odpowiednią sztywność mięśniową w obrębie kompleksu lędźwiowo-miednicznego zapewnia układ mięśni lokalnych, tj. mięsień poprzeczny brzucha, wielodzielny, mięśnie dna miednicy i przepona. Podczas dowolnej czynności ruchowej tułowia układ ten aktywizuje się jako pierwszy, dając właściwe podparcie dla pracy mięśni globalnych odpowiedzialnych za ruch (np. ruch kończyn).

Brak treningu mięśni lokalnych może doprowadzić do zaburzenia prawidłowego funkcjonowania cylindra mięśniowego. Wtedy to mięśnie odpowiedzialne za ruch przejmują funkcje osłabionych mięśni lokalnych. Prowadzi to do wzmożonego napięcia mięśni w obrębie tułowia i do zaburzeń ruchomości. Zamiana ról mięśni globalnych i lokalnych powoduje utrwalenie nieprawidłowego funkcjonowania i jest przyczyną powstawania dolegliwości bólowych w kompleksie lędźwiowo-miednicznym.


UMÓW SIĘ NA PIERWSZY, DARMOWY TRENING PERSONALNY

+
ogólnorozwojowy sylwetkowy
rehabilitacyjny po kontuzji motoryczny
pod kątem innego sportu
nasz karnet karta MultiSport
fitprofit ok system sam trening z wejściem
Zapoznałem się i akceptuję regulamin treningów personalnych.