X

Wypełnij formularz by otrzymać kupon


Oświadczam, że zapoznałem/am się i akceptuję treść regulaminu klubu oraz wyrażam, zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Trenerindywidualny.pl Sp. Z o.o. ul Ciszewskiego 15 w Warszawie, celem realizacji umowy w zakresie świadczenia usług przez klub.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Trenerindywidualny.pl Sp.z o.o. w Warszawie w celach marketingowych.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mailowy informacji handlowych wysyłanych przez Trenerindywidualny.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w imieniu spółki, bądź na zlecenie jej partnerów biznesowych.

Zapalenie głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia.


Obawy:

- ból na przedniej stronie ramienia w miejscu przebiegu ścięgna w bruździe, zwłaszcza podczas testu oporowanego uniesienia wyprostowanej kończyny (ruch zgięcia w stawie ramiennym)
- tkliwość dotykowa na przebiegu ścięgna

Etiologia:

Mięsień dwugłowy jak sama nazwa wskazuje posiada dwie głowy: długą i krótką. Ta pierwsza biegnie po przednim brzegu kości ramiennej, wewnątrz torebki stawowej stawu ramiennego, zawija się na głowie kości ramiennej i przyczepia do łopatki. Do jego zapalenia dochodzi głównie u sportowców: miotaczek, pływaków, ciężarowców, golfistów.

Leczenie:

Przede wszystkim, standardowo odpoczynek i chłodzenie co godzinę przez 10-15min, aż do ustąpienia objawów. Warto również skonsultować się ze specjalistą. Żeby zmniejszyć proces zapalny możesz wykupić Ibuprofen, ale lepiej wcześniej zasięgnij języka, czy na pewno możesz go zażywać. Jeżeli zapalenie będzie się utrzymywać lekarz może zalecić ostrzyknięcia sterydami. Rehabilitant pomoże dobrać odpowiednie rozciąganie i ćwiczenia wzmacniające i wykona masaż poprzeczny, żeby zapobiec tworzeniu poprzecznych blizn.

Trener osobisty, Trener przygotowania motorycznego, fizjoterapeuta Warszawa
fitness klub Ursynów

mgr Katarzyna Spyrko-Śmietanko

UMÓW SIĘ NA PIERWSZY, DARMOWY TRENING PERSONALNY

+
ogólnorozwojowy sylwetkowy
rehabilitacyjny po kontuzji motoryczny
pod kątem innego sportu
nasz karnet karta MultiSport
fitprofit ok system sam trening z wejściem
Zapoznałem się i akceptuję regulamin treningów personalnych.