X

Wypełnij formularz by otrzymać kupon


Oświadczam, że zapoznałem/am się i akceptuję treść regulaminu klubu oraz wyrażam, zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Trenerindywidualny.pl Sp. Z o.o. ul Ciszewskiego 15 w Warszawie, celem realizacji umowy w zakresie świadczenia usług przez klub.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Trenerindywidualny.pl Sp.z o.o. w Warszawie w celach marketingowych.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mailowy informacji handlowych wysyłanych przez Trenerindywidualny.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w imieniu spółki, bądź na zlecenie jej partnerów biznesowych.

Dry needling cz. 1.


Suche igłowanie to jedno z narzędzi terapeutycznych wykorzystywanych od pewnego czasu w rehabilitacji . Nowoczesne spojrzenie fizjoterapii niesie skojarzenia ze starożytną medycyną chińską, która bazuje na meridianach i przepływie energii, znaną jako akupunktura. Co ciekawe, badacze stwierdzili, że wiele punktów akupunkturowych pokrywa się z punktami spustowymi (są to tkanki o zaburzonej trofice, w przypadku ucisku mogą być bardzo bolesne).

Igłoterapię wykorzystuje się najczęściej w diagnostyce i terapii zespołów bólowych tkanki mięśniowo-powięziowej. Przed aplikacją terapeuta posługuję się najczęściej palpacją w celu znalezienia napiętych pasm, miejsc bólowych, ograniczeniu zakresu ruchomości. W czasie nakłuwania może pojawić się drżenie mięśniowe, jest to normalna odpowiedź organizmu.

Na zdjęciu widoczna aplikacja na przyczep głowy długiej mięśnia dwugłowego.
19747672 1543795015671912 1845557287 oPacjent uskarżał się od 3 miesięcy na miejscowe bóle ulokowane bardzo precyzyjnie i głęboko oraz zmniejszenie mobilności w obrębie tego mięśnia. Aktywność fizyczna w formie treningu siłowego potęgowała ból, najbardziej przy martwym ciągu i biegach sprinterskich. W wywiadzie pacjent zgłosił częściowe naderwanie w przeszłości.
Po zakończonej sesji pacjent otrzymuje specjalny zestaw ćwiczeń mobilizująco-rozciągających, które poprawiają efekt terapii i pomagają w przebudowie i regeneracji włókien.

mgr Mateusz Galiński
fizjoterapeuta, trener personalny

Bibliografia:

  • Jan Dommerholt César Fernández-de-las-Peñas „Proposed mechanisms and effects of trigger point dry needling”
  • R. V. Bubnov „Ultrasound-Guided Trigger Point Dry Needling: A New Approach for Myofascial Pain Syndrome Management”

UMÓW SIĘ NA PIERWSZY, DARMOWY TRENING PERSONALNY

+
ogólnorozwojowy sylwetkowy
rehabilitacyjny po kontuzji motoryczny
pod kątem innego sportu
nasz karnet karta MultiSport
fitprofit ok system sam trening z wejściem
Zapoznałem się i akceptuję regulamin treningów personalnych.