X

Wypełnij formularz by otrzymać kupon


Oświadczam, że zapoznałem/am się i akceptuję treść regulaminu klubu oraz wyrażam, zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Trenerindywidualny.pl Sp. Z o.o. ul Ciszewskiego 15 w Warszawie, celem realizacji umowy w zakresie świadczenia usług przez klub.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Trenerindywidualny.pl Sp.z o.o. w Warszawie w celach marketingowych.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mailowy informacji handlowych wysyłanych przez Trenerindywidualny.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w imieniu spółki, bądź na zlecenie jej partnerów biznesowych.

Chondroza i chondromalacja rzepki.

chondromalacja
Chondroza i zwyrodnienie stawu rzepkowo-udowego są terminami przypisanymi do zmian zwyrodnieniowych powierzchni stawowych rzepki i kości udowej, natomiast chondromalacja to nic innego jak rozmiękanie chrząstki rzepki. Oba te zjawiska chorobowe są przyczyną bólu pochodzącego ze stawu rzepkowo-udowego. Objawy bólowe powstają w wyniku nieprawidłowego przenoszenia sił ze zwyrodniałej chrząstki na podchrzęstną warstwę kości. Uszkodzenie powierzchni stawowej może mieć różne nasilenie- od miejscowego rozmiękania chrząstki do dużych uszkodzeń warstwy kości.

Powstanie chondrozy stawu rzepkowo-udowego jest bardzo zróżnicowane i obejmuje uszkodzenie chrząstki stawowej w następstwie bezpośredniego urazu, zwichnięcia rzepki, nieprawidłowego ustawienia stawu rzepkowo-udowego oraz nawracających podwichnięć rzepki.

Rozpoznanie tego typu urazów obejmuje występowanie następujących objawów:

·         ból w przedniej części kolana podczas wykonywania takich czynności jak wchodzenie po schodach, bieganie czy kucanie,
·         przebyty uraz kolana lub rzepki,
·         wysięki z kolana i trzeszczenie,
·         zanik i osłabienie mięśnia czworogłowego uda,
·         ból podczas uciskania rzepki (test kompresyjny)

Zapobieganie

Ból występujący w przedniej części kolana ma często charakter przeciążeniowy. Bardzo ważne jest zidentyfikowanie we wczesnym stadium występowania dolegliwości bólowych czynności które je powodują i ograniczenie ich do minimum. Specjalistyczny trening ukierunkowany na wzmacnianie mięśnia czworogłowego uda oraz na poprawę stabilizacji rzepki zawierający ćwiczenia poprawiające propriocepcję jest istotnym elementem profilaktyki urazów jak i długoterminowej rehabilitacji pourazowej.

Trener osobisty, Trener przygotowanie motyrycznego
Warszawa
fitness klub Ursynów


mgr Marcin Przysiwek

UMÓW SIĘ NA PIERWSZY, DARMOWY TRENING PERSONALNY

+
ogólnorozwojowy sylwetkowy
rehabilitacyjny po kontuzji motoryczny
pod kątem innego sportu
nasz karnet karta MultiSport
fitprofit ok system sam trening z wejściem
Zapoznałem się i akceptuję regulamin treningów personalnych.