X

Wypełnij formularz by otrzymać kupon


Oświadczam, że zapoznałem/am się i akceptuję treść regulaminu klubu oraz wyrażam, zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Trenerindywidualny.pl Sp. Z o.o. ul Ciszewskiego 15 w Warszawie, celem realizacji umowy w zakresie świadczenia usług przez klub.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Trenerindywidualny.pl Sp.z o.o. w Warszawie w celach marketingowych.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mailowy informacji handlowych wysyłanych przez Trenerindywidualny.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w imieniu spółki, bądź na zlecenie jej partnerów biznesowych.

Zespoły uwięźnięcia nadgarstka.


Ból nadgarstka może być wywołany wieloma różnymi zespołami uwięźnięcia. Jednym z nich jest zespół zaklinowania
kości łódeczkowatej, który powstaje w wyniku powtarzalnych nacisków w trakcie dużych obciążeń o charakterze przeprostnym  np. u ciężarowców podczas zarzutu sztangi oraz gimnastyków w momencie wykonywania ewolucji na drążku gimnastycznym.  Ten sam mechanizm powoduje jałową martwicę kości główkowatej u zawodników dwuboju siłowego.  Zaklinowanie grzbietowego bieguna kości księżycowatej w obrębie dalszego końca kości promieniowej jest przyczyną występowania podobnego urazu u gimnastyków. Mięsień prostownik długi kciuka, może uderzać o guzek Listera i w rzadkich przypadkach ulegać rozerwaniu.

Kolejnym zespołem uwięźnięcia nadgarstka jest zespół kompresji trójgraniasto-haczykowatej, który może wynikać ze wzmożonego wyprostu stawu nadgarstkowego i odchylenia do łokciowego, sytuację taką można często napotkać u tenisistów. Zaklinowanie wyrostka rylcowatego kości promieniowej to kolejne zjawisko uwięźnięcia w stawie nadgarstkowym występującym szczególnie u golfistów na skutek powtarzalnych nadmiernych odchyleń w stronę promieniową.

Wszystkie wymieniowe zespoły uwięźnięcia nadgarstka objawiają się lokalną nadwrażliwością ruchowo-dotykową. Ich leczenia polega głównie na chwilowym zaprzestaniu czynności ruchowych powodujących dyskomfort. Często stosuję się stabilizatory w celu odciążenia przeciążonego stawu nadgarstkowego. Bardzo sporadycznie stosowane są iniekcje sterydowe lub zabiegi chirurgiczne.

Trener Personalny, Trener przygotowania motorycznego, Warszawa
fitness klub Ursynów

mgr Marcin Przysiwek

UMÓW SIĘ NA PIERWSZY, DARMOWY TRENING PERSONALNY

+
ogólnorozwojowy sylwetkowy
rehabilitacyjny po kontuzji motoryczny
pod kątem innego sportu
nasz karnet karta MultiSport
fitprofit ok system sam trening z wejściem
Zapoznałem się i akceptuję regulamin treningów personalnych.