X

Wypełnij formularz by otrzymać kupon


Oświadczam, że zapoznałem/am się i akceptuję treść regulaminu klubu oraz wyrażam, zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Trenerindywidualny.pl Sp. Z o.o. ul Ciszewskiego 15 w Warszawie, celem realizacji umowy w zakresie świadczenia usług przez klub.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Trenerindywidualny.pl Sp.z o.o. w Warszawie w celach marketingowych.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mailowy informacji handlowych wysyłanych przez Trenerindywidualny.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w imieniu spółki, bądź na zlecenie jej partnerów biznesowych.

Złamanie haczyka kości haczykowatej

Złamanie haczyka kości haczykowatej dochodzi najczęściej podczas gry w golfa, tenisa lub baseball. Jednak największe prawdopodobieństwo wystąpienia tego urazu jest podczas golfa. Do kontuzji dochodzi w momencie, gdy kij do golfa uderza w ziemię zamiast w piłkę, a koniec rączki kija uderza ze zwiększoną siłą w haczyk kości haczykowatej.
kość haczykowata
Mechanizm tego urazu może powodować ucisk powierzchownych i głęboki gałęzi nerwu łokciowego, powodując silny ból. Często oprócz silnych objawów bólowych występuje osłabienie siły chwytu oraz tępy ból nadgarstka od strony łokciowej.

Rutynowe badanie RTG nie obrazuje złamania i nawet klasyczny widok kanału nadgarstka ze stawem nadgarstkowym ustawionym w zgięciu grzbietowym jest mało dokładnym badaniem. W tym przypadku najlepszym narzędziem jest tomograf komputerowy lub rezonans magnetyczny.

Unieruchomienie dość często nie umożliwia zrośnięcia się złamania. Większość złamań, które występują w sporcie to złamania przeciążeniowe ujawniające się z opóźnieniem, tak jak np. u baseballistów. Do urazu dochodzi w wyniku kumulacji obciążeń a nie nagłego incydentu.

W przypadku późniejszego zdiagnozowania lub w przypadku gdy miejsce złamania nie zrasta się w okresie 4 tygodni unieruchomienia, stosuje się chirurgiczne usunięcie złamanego haczyka, a następnie unieruchamia się nadgarstek na trzy tygodnie. Zwykle po ok 6 tygodniach od interwencji chirurga, zawodnik może wznowić treningi. 

Trener Personalny, Trener przygotowania motorycznego, Warszawa
fitness klub Ursynów

mgr Marcin Przysiwek

UMÓW SIĘ NA PIERWSZY, DARMOWY TRENING PERSONALNY

+
ogólnorozwojowy sylwetkowy
rehabilitacyjny po kontuzji motoryczny
pod kątem innego sportu
nasz karnet karta MultiSport
fitprofit ok system sam trening z wejściem
Zapoznałem się i akceptuję regulamin treningów personalnych.