X

Wypełnij formularz by otrzymać kupon


Oświadczam, że zapoznałem/am się i akceptuję treść regulaminu klubu oraz wyrażam, zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Trenerindywidualny.pl Sp. Z o.o. ul Ciszewskiego 15 w Warszawie, celem realizacji umowy w zakresie świadczenia usług przez klub.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Trenerindywidualny.pl Sp.z o.o. w Warszawie w celach marketingowych.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mailowy informacji handlowych wysyłanych przez Trenerindywidualny.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w imieniu spółki, bądź na zlecenie jej partnerów biznesowych.

Zespoły posturalne.

protrakcja
Zespoły posturalne
charakteryzują się typowym ustawieniem brody w protrakcji i powiększoną lordozą górnej części szyjnego odcinka kręgosłupa. U pacjenta występuje zmniejszony zakres wyprostu kręgosłupa piersiowego, zaokrąglenie barków, skrócenie mięśni piersiowych, ograniczenie ruchomości stawów ramiennych i głowa przesunięta ku przodowi. Taka postawa ciała występuję u sportowców, którzy muszą długotrwale przyjmować pozycję statyczną m.in. kolarze, hokeiści czy łapacze w baseballu. Częściej jednak dysfunkcja ta występuję u „ludzi pracy”, którzy godzinami przesiadują przed komputerami z nosami wklejonymi w monitor albo u pracowników przy taśmach produkcyjnych.

Objawami charakterystycznymi dla zespołów posturalnych są m.in. ból o charakterze palenia odczuwalny wzdłuż łopatek i szyi oraz bóle podpotyliczne w rejonie przyczepów mięśnia czworobocznego i prostowników górnej części kręgosłupa szyjnego. Ból wzmaga się podczas długotrwałych pozycji statycznych i ustępuje podczas wykonywania ruchów.

Badanie wskazuje na ograniczenie ruchomości dolnego odcinka kręgosłupa szyjnego i górnej części kręgosłupa piersiowego. Podczas badania stwierdza się występowania punktów spustowych i skrócenie mięśni podpotylicznych. Mięśniami osłabionymi są mięsień zębaty przedni oraz środkowa i dolna część mięśnia czworobocznego i równoległobocznego.
 
Leczenie koncentruje się na wykorzystaniu odpowiednich ćwiczeń wzmacniających osłabione mięśnie, zastosowaniu terapii manualnej w celu rozluźnienia nadmiernie napiętych mięśni oraz likwidacji punktów spustowych jak i  reedukacji posturalnej.  Ważną sprawą jest odpowiednia organizacja ergonomii pracy/treningu by cały proces reedukacji posturalnej przynosił długofalowy skutek a nie chwilowe ukrycie problemu.

Trener Osobisty
, Trener przygotowania motorycznego, Warszawa
fitness klub Ursynów

mgr Marcin Przysiwek

UMÓW SIĘ NA PIERWSZY, DARMOWY TRENING PERSONALNY

+
ogólnorozwojowy sylwetkowy
rehabilitacyjny po kontuzji motoryczny
pod kątem innego sportu
nasz karnet karta MultiSport
fitprofit ok system sam trening z wejściem
Zapoznałem się i akceptuję regulamin treningów personalnych.