Osoby po urazach (seria MED)


W życiu każdego człowieka zdarzają się sytuacje, które na jakiś czas wyłączają nas z aktywnego działania. Kontuzje dotykają zarówno zawodowych sportowców jak i amatorów, urazom ulegają ludzie młodsi i starsi. 
Nadrzędnym celem staje się wtedy jak najszybsze przywrócenie możliwości sprawnego działania oraz możliwie maksymalne zniwelowanie długotrwałych, niekorzystnych konsekwencji urazu. Rehabilitacja, wiązana w powszechnej świadomości z salą szpitalną lub podobnym ośrodkiem medycznym, nie do końca oddaje prawdziwy obraz sytuacji. Nasza walka o zdrowie nie kończy się w momencie wypisu ze szpitala czy nawet odbycia kilku zabiegów rehabilitacyjnych w przychodni przyszpitalnej. Nie każdy o tym wie, a wielu lekarzy nie chce o tym przypominać, że „ruch zastąpi każde lekarstwo ale żadne lekarstwo nie zastąpi ruchu". Truizm? Nie do końca...


osoby-po-kontuzjiW przeciwieństwie do fizykoterapii, która nie ma żadnego naukowego poparcia!!!, ruch czyli kineza rzeczywiście leczy. W naszym Zespole pracują specjaliści zarówno z dziedziny treningu jak i rehabilitacji ruchowej. W naszym kraju jest to raczej połączenie niespotykane; wciąż ciężko o dialog pomiędzy środowiskiem lekarzy, fizjoterapeutów i trenerów. U nas to połączenie jest faktem.

Oferujemy pomoc w szerokim spektrum działania. Począwszy od chwili gdy mija pierwsza, ostrą faza pourazowa możemy wkroczyć do akcji. W przypadku przewlekłych problemów z układem ruchu - zaczynamy natychmiast. Pracujemy wtedy na niewielkich obciążeniach, dążymy do odbudowania pełnych zakresów ruchu i wypracowaniu odpowiednich wzorców ruchowych z jednoczesną likwidacją patologicznych kompensacji. Następnie zwiększamy intensywność ćwiczeń a nasze spotkania przestają powoli mieć charakter terapii a stają się normalnym treningiem. 
Na koniec kiedy jesteś już zdrowy, możesz kontynuować trening wyłącznie dla podtrzymania sprawności bądź spróbować swoich sił w sportowej rywalizacji – będziesz do tego przygotowany!

Nasza opieka obejmuje:

Programy z serii MED zapewniają zintegrowane wsparcie specjalistów z następujących dziedzin:

W celu uzyskania dalszych informacji skontaktuj się z nami.